четверг, 19 февраля 2015 г.

ФИНСКИЙ ОПЫТ

Практичні речі – головне, 
або Чого вчить фінська школа…

За матеріалами «Это Финляндия» 
Традиційним уроком українських школярів є трудове навчання. У фінських школах, про особливості яких уже йшлося в одному із матеріалів Старого Лева, є подібна дисципліна – «Господарювання» (такий собі урок хатньої роботи). І цей урок посідає перше місце у рейтингу улюблених занять фінських школярів. Давайте дізнаємось, чому.
Викладання «Господарювання»  починається у сьомому класі  та є обов’язковою дисципліною на рівні з математикою, фізикою, мовами та іншими предметами. Основна мета таких уроків – навчити дітей справлятися із хатніми обов’язками. Школярів вчать прибирати, прати, готувати їжу (оце найулюбленіше!), розраховувати сімейний бюджет, обирати продукти та багатьом іншим речам, які стануть в нагоді у самостійному житті.  
Окрім небагатьох уроків теорії, основну частину навчальних годин відводять практиці (адже практичність – це основний принцип фінської освіти). Звісно, починається курс дисципліни із найпростіших завдань, наприклад, приготувати канапки чи салат. А вже наприкінці навчального року діти можуть вихвалятися власноруч приготованими запіканками чи тістечками з листкового тіста.
Цікаво, що урок «Господарювання» обов’язковий як для дівчаток, так і для хлопчиків. Фіни вважають, що чоловіки теж повинні вміти готувати та прибирати (абсолютно з ними згодна!), тож не розділяють уроки за гендерним принципом. Хоч хлопчакам і не дуже до вподоби прибирання, але вони із задоволенням відвідують уроки і навіть готують вдома за вивченими в школі рецептами.
У восьмому та дев’ятому класі урок «Господарювання» теж є обов’язковим, але учні вже можуть обирати собі спеціалізацію. Це може бути випічка, страви усіх народів світу тощо.  
Тепер трішки про матеріальне забезпечення уроків «Господарювання». У кожній школі є кілька кабінетів із кухонним обладнаннями (пишу і заздрю =/). У них - плитки, пічки, блендери, міксери, найрізноманітніший посуд, холодильник та морозильні камери, і навіть пральні машини для прання фартухів та кухонних рушників. Купівля продуктів входить у бюджет школи; школа ж забезпечує учнів підручниками із дисципліни (а такі існують).
Такі-от цікаві уроки у фінських школах. Відразу уявляється купа дітей, які по черзі заглядають у пічку, чи бува не допікся там торт, або бігають наввипередки із швабрами J

MiniBoss Business School International

Интернет-магазин MINIBOSS

ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ РЕЙТИНГ ДЛЯ ДЕТЕЙ

ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ РЕЙТИНГ ДЛЯ ДЕТЕЙ
Внимание!!! Результаты голосования будут объявлены 09 июня 2018 г.

Кен Робинсон. Новый взгляд на систему образования

Даем возможность открыть MINIBOSS BUSINESS SCHOOL в вашей стране

Даем возможность открыть MINIBOSS BUSINESS SCHOOL в вашей стране
Спросите нас мастер-франшизе (праве эксклюзивного обладания франшизой в вашей стране, регионе, городе, районе)

Summer camp MiniBoss & Franchise Summit 2019

ЛЕТНИЕ ЛАГЕРЯ "MINIBOSS"

Летний лагерь MINIBOSS BUSINESS SCHOOL

MINIBOSS GLOBAL

ABOUT MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (RU)

MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (UA schools)

EINSTEIN SIENCE SCHOOL

LEONARDO ART SCHOOL

ON-LINE TELEVIDENIE